15.04.2013 19:09

Z ARCHIWUM DJOKERA

Novak przebywa obecnie w Monako, gdzie na kortach ziemnych rozgrywany jest Monte-Carlo Rolex Masters, czyli turniej kategorii ATP World Tour Masters 1000.

Nole dwukrotnie doszedł do finału turnieju (w 2009 i 2012 roku) i dwukrotnie przegrał z Rafaelem Nadalem, który jest niepokonany w Monte Carlo od 2005 roku.

 

Klip promujący turniej w Monte Carlo:

 

Djoko ma w pierwszej rundzie wolny los, a mecz drugiej rundy został zaplanowany w środę. Nie ma jednak pewności czy Novak wyjdzie na kort ze względu na kontuzję jakiej nabawił się podczas meczu w Pucharze Davisa. Do wtorku zdecyduje czy weźmie udział w turnieju. Jeśli tak, to jego przeciwnikiem będzie Mikhail Youzhny.

 

Wywiad, w którym Nole opowiada o kontuzji i szansach na rozpoczęcie sezonu na mączce:

I’m feeling better and better every day. I’m always inspired to play my best in this tournament, because I live in Monaco and I spend the majority of my time, when I’m not at tournaments, here at this club, practising on these courts. I have a lot of friends, people who come to support me during the event. That’s extra motivation and inspiration for me to try to be fit and ready to go.

I’ve been practising for the past few days on the court and before that I was working on the rehabilitation, strengthening my ankle, and we’re still in the process. Things are looking good. It’s better than I expected it to be. I still can’t 100 per cent guarantee that I will be on the court on Wednesday, because I have to be realistic and cautious and see in practice in the next few days, if I push myself to the limit, if I’m going to have any big problems. It will give me an indication if I should or should not play.

It’s a very strong tournament and I think there is no room for any compromise, especially not for me. To compete at a high level, I need to be 100 per cent fit. So I’ll be putting on a lot of tape and doing everything I can in order to play. I know there’s a lot of people who expect me to be there. I want to be there more than anybody. I consider this place very special to me. Myself and my team will do everything in our power.

I have the understanding of the Tournament Director and the tournament organisers, which is important to me. I’m more optimistic than I was at the beginning of the week, that’s for sure. I’m on court. This is the third day in the row that I’m practising. My practices haven’t been 100 per cent effort, but I’ve been increasing it day-by-day. The state of my ankle is more positive than I expected it to be.

 

Nole wraz z Andy'm Murray'em zostali zaproszeni do promowania turnieju. Naprzeciwko Place du Casino rozegrali krótki mecz mini-tenisa:

 

 

Zdjęcia z treningu:

 

Niedzielny trening z Julianem Benneteau:

 

Gorąco polecam wywiad z cyklu Novak-poliglota:

Francuski, anyone?

Bo moja znajomość kończy się na oui i merci beaucoup.

Whatever, Nole w wersji francuskiej + morskie plenery i słońce = j'adore!

 

Jako, że mamy już kwiecień, ATP dokonało podsumowania pierwszego kwartału 2013 roku:

 

ATP Aces For Charity wyróżniło fundację Novaka czekiem na 10 000 euro. Pieniądze zostaną wykorzystane na otwarcie i renowację przedszkoli i placów zabaw dla dzieci.

 

 

Wywiad, w którym Djoko opowiada o rywalizacji z Nadalem na kortach ziemnych oraz o geście ATP w kierunku jego fundacji:

 

Tymczasem Jelena pozostaje w Serbii, ponieważ pochłonięta jest pracą nad fundacją, a dokładnie projektem Schools for Life – together for future. Projekt ma na celu poprawienie warunków edukacji w Serbii i skupia się głównie na dzieciach niepełnosprawnych, ze szczególnymi potrzebami oraz romskich dzieciach.

Jelena wybrała się do czterech miejscowości, aby spotkać się z władzami i dyrektorami szkół. Fundacja przeznaczyła również 12 tys. euro na Toy Library, czyli miejsce do którego dzieci z okolicznych wsi będą mogły przychodzić, uczyć i bawić się.

 

Wypowiedź Jeleny:

The world belongs to our children, they are future generations and the backbone of every society, so we want to devote the most attention and care to them.

 

Po więcej informacji o pracy fundacji zapraszam na oficjalną stronę:

http://novakdjokovicfoundation.org/

 

Filmiki z wydarzenia:

 

Na dzisiaj została zaplanowana premiera kolekcji Novak Djokovic Tennis Apparel Collection od japońskiej marki Uniqlo. Będzie można zakupić komplety, które Nole ma na sobie na meczach, od skarpet i spodni, po koszulki i bluzy. Ceny od 2.90 do 29.90 euro.

 

Stronka Uniqlo z kolekcją:

http://www.uniqlo.com/jp/store/feature/uq/tennis-nd/men/?utm_medium=social&utm_source=uq_facebook

Niestety, nie ma strojów treningowych, więc moje marzenie o posiadaniu niebieskiej koszulki treningowej wciąż pozostanie niezrealizowane. No bo dziewczyna w polo, seriously?

 

Na zakończenie bonus: wywiad z 16-letnim Novakiem:

 

I konkurs:

Który pudel to Pierre? =D

Nagroda: uśmiech Novaka!

 

 

Czytaj więcej na blogu martusku.

Zobacz także