Inne sporty

Mecz tym razem naprawdę o wszystko, czyli Polska - Niemcy NA ŻYWO

rybka
25.01.2012 03:45
A A A Drukuj
Krzysztof Lijewski Fot. MARKO DJURICA REUTERS
  • Polska - Niemcy
  • Polska Niemcy
  • Christian Sprenger
Musieliśmy wygrać z Niemcami i wygraliśmy. Komu jednak wydaje się, że wykonaliśmy plan minimum (33:32) może zaraz skończyć jak Aniołek na czubku choinki z sucharowego kawału. TO był horror, dramat, dreszczowiec i w ogóle wentyzm w całej swej, przerażającej kwintesencji. No, ale my swoje zrobiliśmy, teraz trzymamy kciuki za Szwecję.

ODŚWIEŻ RELACJĘ

Jesteśmy także na facebooku>>

Pierwsze zwycięstwo już za nami>>


Koniec. No dobra, to co teraz? To szalenie skomplikowane. Przede wszystkim Dania nie może wygrać (sorry Landin, sorry Hansen). Co jeśli nie? Ruby rozpisała to tutaj, ale liczyć będzie się wynik meczu Serbii z Macedonią. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że tym, którzy muszą grać dla nas może się wcale nie chcieć. O, mamo!

d

Koniec. Spokojnie, tylko spokojnie. Okazuje się, że Dominik Klein, faulując Lijka kontuzjował także kolegę z drużyny - Michaela Hassa, ten zaś opuścił belgradzką arenę w karetce.

KONIEC!!! WYGRYWAMY! Wygrywamy po dramatycznej, nerwowej końcówce, wygrywamy jednym punktem, co jest chyba najgorszym scenariuszem z możliwych, bo teraz musimy oglądać się na inne wyniki, ale ufff, wygrywamy, a był taki straszny horror... 33:32!

17.53 Dlaczego cheerleaderki wbiegły na boisko?!?!

17.53 Wenta bierze czas!

17.52 Nie ma gola, jest zamieszanie, są jakieś krzyki w redakcji, nie wiemy co się dzieje...

17.51 Jeeeeeest!!! Jurecki, znów prowadzenie, obrońmy to!

17.50 NIEEEEEEEEEEEEE!!! Znów remis!

17.49 Ale Niemcy atakują!  My się gubimy w obronie, oni tracą, ale znowu jakiś gwizdek sędziego... a nie, to przerwa techniczna. I jakaś strasznie creepy muzyczka w ramach akompaniamentu.

17.48 Zaczynamy z linii 9. metra. Nerwowo i bezskutecznie... Jeeeest! Wisniewski!

17.47 ...i trochę na noszach, a trochę na ramionach asystentów opuszcza parkiet...

17.46 A Lijewski ciągle leży...

17.45 Czerwona kartka dla pięknego Kleina!

17.45 Nie wiemy co się stało w polu karnym, ale leżą tam dosłownie wszyscy. Na sobie.

17.45 Jureeeeeeeeeckiiiiiiii! 31:31!

17.45 Nie, nie kaman. Tracimy gola grając w przewadzę. Aaaargh! Odrabia Jurecki, ale i tak jest 31:30 dla Niemców.

17.44 Strobel dostaje karę, mamy 2 zawodników przewagi, no kaman!

17.43 I stało się, Niemcy wygrywają. Raaaaaaaaaaaaaaage! Co się dzieje? Na co nam ta przewaga?

17.42 Bielecki nie trafia! I strata! I atak Niemców. 29:29.

17.41 Klein wykluczony na dwie minuty! Faulował Kleina, tylko wykorzystajmy tę przewagę!

17.40 Remis :/

17.38 Oooo, karny dla nas, skąd się wziął? Nieważne, bo Tłuczyński nie trafia. Ej co, oni nam chcą teraz Danię zrobić? Albo Szwecję?

17.37 No i niestety, już tylko bramka zapasu, Spenger pokonuje Wyszomirskiego.

17.36 Trudno nam teraz wyprowadzić atak, trudno oddać strzał. Odgwizdana gra pasywna, faul (na Lijku, ofkors) rzut wolny, ale tracimy piłkę. Niedobrze.

17.34 No nie, teraz z kolei dwie minuty dla Bartka Jureckiego i tylko dwiem bramki przewagi.

17.32 Lijewski niecelnie, tracimy piłkę, szybka kontra, ale nie trafiają, a raczej Wyszomirski broni!!! Wciąż 29:26!

17.31 I znowu Lijewski dostał w twarz, znowu leży na parkiecie, aczkolwiek leżenie zaczynał jeszcze przed uderzeniem. Piłka dla nas, a Lijkowi to strasznie współczujemy tego dzisiejszego obtłukiwania.

17.30 Niemcy szanują piłkę w osłabieniu... Polacy dobrze się bronią, ale i w końcu Mateuszowi Zarembie puszczają nerwy. 2 minuty kary. I tracimy bramkę. 29:26.

17.29 ...Tłuczyński się nie waha! 29:25!

17.28 Atakują, ale nie fair, Roggisch wykluczony i karny dla nas!

17.27 Tylko spokojnie, tylko spokojnie.... ale nie, tracimy piłę, Klein pokonuje Wicharego.

17.26 Groetzky nie trafia, Polacy konstruują taka pozycyjny, Bielecki i 28:24!!!!!

17.25 Teraz Niemcy domagają się faulu, ale hiszpańscy sędziowie ośmielają się z nimi nie zgodzić.

17.24 Gorzej, że Krzysiek ciągle oszołomiony... a Niemcy w osłabieniu, wykorzystajmy to!

17.22 I się wzięli za ten swój atak mozolny, spokojny... a my wychodzimy wysoko... I nie ma gola... A nie, jest. A niech to. Rage, rage, rage. Ale nic to, odrabiamy! Tylko, że Lijewski leży na parkiecie... 27:24, Pascal Hens ukarany za bardzo brzydki faul na Lijewskim...

17.21 Zamieszanie, Syprzak nie trafia, musimy wracać, uciekać, ratować się...

17.20 Tłuczyński dostał doskonałe podanie i wiedział co z nim zrobić! Mamy już 26 goli!!!

17.19 Aaaj! Dwie minuty dla Spengera za trzymanie Syprzaka za koszulkę. Och, i przyjemne to, i pożyteczne.

17.18 Kuchczyński! 3 bramki przewagi! 25:22

 

17.17 Mamy piłkę, sędzia odgwizduje gre pasywną, Lijewski  musi rzucać, nie trafia, ale piłka ciągle dla nas. Bielecki i bomba! 24:22

17.16 Zbyt łatwo tracimy bramki, trener Wenta wymienia Wyszomirskiego na Wicharego.

17.16 Jesteśmy już w komplecie, co więcej, jest z nami syprzak. Tkaczyk wybiera jednak Bieleckiego, ten powstrzymywany, ale chwilę później trafia Tkaczyk! 23:21

17.15 No i Niemcy w rzewadze znów zaczynają tę swoją barceloniadę, ale nasza kontraaaaaaa w osłabieniu, biegnie Kuchzyński i gooooooool!!! 22:20

17.14 Karny dla Niemców. Niestety, Gensheimer pokonuje Wyszomirskiego.

17.11 Jurecki! Odrabiamy przewagę! Ale Niemcy nie dają za wygraną, i jak to mówi pan komentator, ''szukają relacji z obrotowym''. Hmm, no jeszcze czego, lepiej dajcie pomacać Uwe.

17.10 Wyszomirski broni, ale sędziowie dopatrzyli się przewinieia, i znów mamy tylko jedną bramkę zapasu. 20:19

17.09 Atakujemy. Ale Niemcy świetnie się bronią, ktoś leży na parkiecie, jakiś faul? Sędzia podnosi rękę... Ale jest bramka, 20:18!

17.08 I kolejny powstrzymany atak Niemców. A nie, Jurecki faulował... trudno, odrabiają tę bramkę. 19:18

17.06 Zaczynamy od powolnego ataku Niemców, którzy jednak, jak mawia młodzież "spękali", faulowali w ataku i piłka dla nas. Bielecki z dystansu i jest 19:17!

17.05 Gramy!

Bogdan Wenta

Przerwa. Dobra, wiem, że pobiłam chyba rekord wykrzykników we wszystkich relacjach sportowych świata od czasów pierwszych Igrzysk Olimpijskich przed naszą erą, ale... no, same rozumiecie. Polacy graja rozsądniej i uważniej niż w poprzednich spotkaniach, ale nie mogą wypracować i utrzymać dłuższej przewagi, przewagi, która jest przecież na wagę złota. Albo chociaż brązu. Stąpamy po kruchym lodzie. Idę zaparzyć melisę.

18.54 I ostatnia, dramatyczna akcja, z której nie ma gola dla Niemców! Bramka przewagi do przerwy. Ufff!

16.52 Bielecki z kozłem! Heeel yeeeah! 18:17.

16.51 No ale co się odwlecze... znowu remis. Tylko przez chwilę! Bramka Lijewskiego! Bramka Kleina! Znowu remis! I kara dla Jureckiego. 17:17.

16.50 A Niemcy nie trafiają! Wciąż mamy jedną przewagi!

16.48 Kuchczyński faulowany, ale rzuca! 16:15! Ale jaki fancy, techniczny rzut! 16:15

16.47 Bartłomiej Jaszka odpoczywa, wchodzi Grzegorz Tkaczyk.

16.46 I znowu strata, której Klein nie omieszkuje (czy to słowo ma swój tryb ciągły?) wykorzystać na naszą niekorzyść. Zrobił nam się remis, trener Wenta bierze czas. 15:15.

16.45 Ale znów tylko bramka naszej przewagi. No ale, kaman, jak na standardy Polaków, bramka przewagi przed przerwą to jak osiem po przerwie. Oby.

16.44 Wiśniewski! 15:12, a komentator, już z przyzwyczajenia chyba, mówi, że ''odrabiamy jedną bramkę''.

16.43 Już nie dowozimy. Już znowu tylko trzy. I tylko dwie, błąd w obronie i piękny Dominik Klein pokonuje Piotrka. Lijewski nie trafia w kontrze, zaczynają się błędy, straty i  nerwówka. 14:12

16.42 I kolejna, cudowna akcja Jaszki i mamy, mamy te cztery bramki przewagi! Ech, byle to dowieźć!

16. 41 Bramkarz Niemców broni rzut Lijka, kontratak ale jakiś taki wytłumiony... Wyszomirski broni, kontra naszych, Jaszka i gooool! 13:10!

16.40 O mamo, co to za Wąs na trybunach? Nvrmnd, atakujemy. A oni atakują nas, gdy my atakujemy, czyli faulują na potęgę.

16.39 Świetne interwencje Wyszomirskiego, ale Lijek gubi piłkę, no i klops. Niemcy nas gonią. 12:10


16.38 I znowu Syprzak! Która to już jego bramka? Trzecia, czwarta? Ale jaki gooool! Z dwoma obrońcami Niemców na sobie!

16.35 A piękny Uwe strzela pięknego karnego Piotrkowi Wyszomirskiemu. Ale Syprzak odrabia straconą bramkę! A Niemcy odrabiają odrobienie Syprzaka! Damn it! 11:9

16.34 Wracamy do gry. Trener Wenta zwraca uwagę, że piłki wybijane przez Wyszomirskiego zbyt często trafiają w ręce Niemców, tymczasem Syprzak upomniany za rękę nogę w polu karnym.

16.33 Teraz Polacy bawią się w Barcelonę, lub mówiąc po staroświecku: ''szanują piłkę''. I nagle bum! Krzysztof Lijewski! 10:7. Trener Niemców prosi o czas.

16.32 I goooooooool!!! Pięny debiut Syprzaka! 9:7!

16.31 O nie, o nie, o nie, Bartosz Jurecki trzyma się za kolano. I schodzi z boiska. Niedobrze, niedobrze. Za niego wchodzi debiutant - Kamil Syprzak.

16.29 Ale jest już kolejna piękna, indywidualna akcja Wiśniewskiego! 8:7.

16.28 A nawet przewaga Niemców 6:7.

16.27 Rrrrany, co oni tak tego Wyszomira oblegają, Barcelony się naoglądali? Pyk - pyk, pyk - pyk... zupełnie jakby to był niedzielny wieczór w Primera Division... No i remis 6:6.

16.26 6:5, ale dlaczego? Jak na świetny start i niebywałą, jak na te mistrzostwa, koncentrację Polaków, tracimy coś za dużo bramek. No ale dobra, to nie siatka, gol przewagi wystarczy...

16.25 Ale strasznie nas faulują! Ale lewa ręka Lijka pokazuje swoją moc! 6:4

16.23 Piotrek Wyszomirski pokonany, ale Polacy się odgryzają, a konkretnie Adam Wiśniewski, który w końcu gra od początku. 5:3

16.22 Kolejna piękna parada Wyszomirskiego! A ja siedzę stanowczo zbyt daleko od telewizora i nic a nic z tych ładnych Niemców nie widzę. 4:2

16.21 Bartek Jaszka leży na parkiecie, faulowany w ataku. podnosi, się, ja podnoszę głowę i znów pacze Niemców pod naszą bramką. Don't like it.

16.20 Brawo Piotrek Wyszomirski! Świetna obrona, kontra naszych, i o mamo, dwa punkty przewagi! 4:2.

16.19 Ha, Jaszka i Jurecki i prowadzimy. I ''ha!'' po raz drugi, Niemcy w osłabieniu. 3:2

16.17 Niemcy zaczynają okupację naszej bramki, ale na cóż im to przychodzi, skoro nasza kontra i jest 2:1. Damn, już 2:2. Możemy już poprosić o ten nervosol?

16:15. Na razie atakujemy! Pierwsza akcja i bramka! Jest, teraz tylko utrzymać wynik 1:0

Przed meczem. No, ale, choć nie będę Julią, to Wandą przez 60 minut mogę od biedy być. Ale dość tych płochych rozważań, Hymny!

Przed meczem. Tak w ogóle, to jestem w dość niezręcznej sytuacji, gdyż oto, jak mawiał marszałek Zych, staje mi... znaczy przychodzi mi zrobić relację z meczu Polska - Niemcy, meczu o wszystko, a przecież, jak dobrze wiecie staje mi kocham wszystko, co niemieckie. A, że niemcy mają wszystko przystojne, łącznie z tenisistkami, to będzie ciężko udawać nieczułą na takie widoki:

Uwe GENSHEIMER Saison PK bei Engelhorn sports Rhein-Neckar-Loewen Saison 2011 / 2012  ? Copyright: AS Sportfoto / S?rli Binder  www.as-sportfoto.de S.Binder Hauptstr 143 69168 Wiesloch as-sportfoto@hotmail.de  soerli@hotmail.de Steuernummer 32035/38579 Finanzamt Heidelberg  e

...a po drugie - Niemcom też zależy. ''Będziemy walczyć jak świnie'' - zapowiadali przed meczem, i choć świnia, to ostatnie, o czym pomyślałybyśmy w kontekście takiego na przykład Dominika Kleina...

Dominik Klein

...to jednak trochę się boimy.

Przed meczem. Nie będzie łatwo, bo po pierwsze, statystyki nie są jakoś mocno po naszej stronie.

Zobacz więcej na temat:

Podziel się

  • Ocena:

    • słabe
    • nic specjalnego
    • dobre
    • bardzo dobre
    • znakomite

    2 głosy

Skomentuj:

Musisz się zalogować, by dodać komentarz. Jeśli nie posiadasz konta zarejestruj się.

Komentarze (220)

  • justa1705

    Oceniono 1 raz -1

    Ludzie pomóżcie!!!!
    wystarczy wejśc na tą strone i tyle niedlaacta.1k.pl/

    powiedzmy nie dla ACTA w Polsce!!!
    przesyłajcie dalejXD]

  • dulce_paranoid

    0

    To się porobiło.. Zupełnie inaczej ułożył by się ten mecz, gdyby Serbowie grali pierwszym pełnym składem i gdyby mieli większą ochotę na zwycięstwo.
    No to teraz trzymać tylko kciuki za niepowodzenie Serbów, niech ich rozwalą w odwecie za Polskę! : D

  • my_sport_world_

    0

    Cóż, niestety. Serbowie przegrywają (a niech was!). Obstawiam, że ME wygra Dania lub Hiszpania. Co ja mówię! Wszyscy tylko nie Serbia, ot co!

  • gonia89

    Oceniono 1 raz 1

    I tak Was kocham!!!
    Dzięki za wspaniałe emocje na tym turnieju...

  • alive10

    0

    Aaaaa.! :( jaka szkoda. ale to byłby za duży cud. :(

    Kurczę, teraz to nie wiem komu kibicować :/ oby tylko nasi się na Igrzyska dostali...

  • karolaina

    0

    Polska! Polska! Brawo chłopaki! Właśnie takie mecze chcę oglądać!

  • kamila99001

    Oceniono 3 razy 3

    za te dzisiejsze faule na Lijewskim myślałam , że tam pojadę i normalnie nie wiem co im zrobię : O ! i nie tylko na Lijku !

  • blackrose013

    Oceniono 2 razy 2

    No nie... A tak kibicowałam Szwedom że mnie musieli uspokajać. Jak odrobili te 4 bramki to już miałam nadzieję że wezmą przykład z Polaków ale niestety nie udało się... Szkoda przede wszystkim tego meczu z Macedonią bo mielibyśmy awans w kieszeni ale tak czy owak nasi szczypiorniści dostarczyli nam wielu emocji, pokazali wolę walki i nadal będę ich cenić i podziwiać. Dziękuje:)

  • kapuczo

    Oceniono 1 raz 1

    Musze zobaczyć Igłą szyte najlepiej 6 i 7 może odrobinę mi się humor poprawi bo to jest dramat!

  • my_sport_world_

    Oceniono 2 razy 2

    Liczę teraz na złoto Danii, bo wtedy my mamy turniej kwalifikacyjny. (ewentualnie jeszcze Węgry lub Hiszpania)
    Naszym chłopakom dziękuję za ogromną walkę i serce zostawione na boisko. Dla mnie i tak jesteście najlepsi!

  • klaudyss

    0

    No i koniec. Skończyła się niestety nasza przygoda w Mistrzostwach Europy:(

  • hohi

    Oceniono 2 razy 2

    Koniec ME przynajmniej dla nas.. Nie wiem jak Wy, ale ja dalej kibicuję chyba Danii :)
    I trzymajmy kciuki za ME 2016 w Polsce ! Taki turniej przed własną, niezawodną publicznością to zawsze wielkie wydarzenie :) Ale to by było piękne !

  • cukiernica

    Oceniono 4 razy 4

    ojojoj.... trza kibicować Hiszpanii. na Danię rzucam ETERNAL FOCHA i bajbaj duńskie szczypiorki. fochfochfoch. największym chamstwem jest fakt, że z samą Danią kurczę wygraliśmy ;p

  • ewela90

    0

    właśnie co teraz musi się stać żebyśmy dostali się na turniej eliminacyjny do IO?

    Pokaż starsze odpowiedzi (2)

    • hohi

      0

      @my_sport_world_ ale drużyna, która zajmie drugie miejsce też ma awans.. czyli te 3 drużyny, które wymieniłaś, mają mieć dwa pierwsze miejsca tak ?

    • my_sport_world_

      0

      @hohi
      tak by było najlepiej dla Norwegii, która też by awansowała. Dokładnie to ja już sama nie wiem. Jestem pewna tylko tego, że któraś z tych drużyn musi wygrać, żebyśmy my awansowali.

    • ewela90

      0

      @my_sport_world_
      rozumiem dzięki za wyjaśnienie bo nie mogłam tego wcześniej ogarnąć ;)

  • patula11

    0

    Życie jest okrutne, a biednemu zawsze wiatr w oczy...
    No to teraz Dania musi wygrać ME bo jak nie to się obrażę:-D

  • kapuczo

    0

    nieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee :( i skończyły się cuda :(

  • lady_cat

    0

    Ajć, przegrali to. Trudno. Teraz z tych 4 drużyn kibicuję Duńczykom, choć ten turniej jest mi już prawie obojętny. Jedynie ważne są teraz Igrzyska - ważne, abyśmy tam się dostali. ; x

  • ewela90

    Oceniono 2 razy 2

    umiesz liczyć to licz na siebie ;(

  • patula11

    0

    Niklasie Landinie- ja tak Cię lubiłam, wszystko się kiedyś kończy...
    30: 24 :(:(

  • ewela90

    0

    niestety ale 8 bramek nie odrobią i możemy się pożegnać z półfinałem :/

  • lady_cat

    0

    Nie chcę was marwtić, ale 7 bramek przewagi i 10 minut do końca... nie mamy szans.

  • my_sport_world_

    0

    Niestety już chyba po tym meczu. 7 bramek przewagi Duńczyków, a do końca meczu tylko 9 minut.
    Zostaje nam wierzyć jeszcze w Serbie...

    • lady_cat

      0

      @my_sport_world_
      Ale po co w Serbię ? Jeśli wygra to Dania to dla nas koniec już z ME.

    • my_sport_world_

      Oceniono 2 razy 2

      @lady_cat
      Ale tutaj chodzi o miejsce w grupie i o awans do turnieju kwalifikacyjnego. Jeśli Serbia przegra to możemy być nawet na 5 miejscu w grupie co komplikuje nam awans do IO.

    • lady_cat

      0

      @my_sport_world_
      A w tym kontekście to okej, rozumiem. ;)

  • cukiernica

    0

    cholera, ciacha, i po co było wysyłać Landinowi kwiaty???!!! Szwedzi przegrają niestety :c ale Duńczycy i tak szans na złoto nie mają, bo w zasadzie kiepski turniej grają, tyle, że Szwedzi jeszcze gorszy =.=

  • clakier_king

    0

    cieszę się z nasze wygranej ale jestem zła bo mogła być znacznie większa !!!
    Szwecjo wygraj błagam !!!

  • hohi

    Oceniono 1 raz 1

    kurcze tak sobie oglądam ten mecz..
    Kim Ekdahl Du Rietz jest zdecydowanie bardzo hot .. !

  • angelikalovegs

    Oceniono 1 raz 1

    To ten mecz Dania vs Szwecja już jest?!
    I na dodatek tvp2 go nie transmituje?! buuu....
    No cóż, pokibicuję "w ciemno"... Szwe-cja!!! Szwe-cja!!!!

  • kapuczo

    0

    sprawdza się powiedzenie umiesz liczyć licz na siebie.. ehhh ten Landin !!

  • magi09

    0

    Mam propozycję. Co wy na to, żeby przeteleportować się do Serbii i jakoś rozproszyć Duńczyków ? :D Za to , świetnie zmotywować Szwedów, na przykład strzelić ich z liścia na pobudzenie...

    • angelikalovegs

      0

      @magi09
      Lepiej wyślijmy do nich Bogdana ;) Od razu się wezmą do roboty, jak On ich zmotywuje :P

      Informujcie w komentarzach na bieżąco o wynikach, co? ;)

  • patula11

    Oceniono 2 razy 2

    Jeżeli ja przeżyje psychicznie ten dzień( Polska- Niemcy, Dania-Szwecja,Serbia- Macedonia a na koniec FC Barcelona - Real Madryt ) i jeszcze Szwecja wygra to na kolanach do Częstochowy pójdę.

    • magi09

      0

      @patula11
      Z chęcią się dołączę ;) Tylko najpierw kupię coś na uspokojenie, bo nie wytrzymuję psychicznie :P

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX