Inne sporty

Nole, wszędzie Nole, ale to Rafa pozostaje królem Waszych serc

queenerica
31.01.2012 10:43
A A A Drukuj
Rafa! internet
  • Rafa cieszy się po zwycięstwie nad Alexem Kuznetsovem
  • Rafa cieszy się po zwycięstwie nad Alexem Kuznetsovem
  • W drugiej rundzie jego wyższość musiał uznać Tommy Haas
  • Kolejną ofiarą Rafy padł Lukas Lacko
  • Kolejną ofiarą Rafy padł Lukas Lacko
Porażka w finale Australian Open nie mogła tego zmienić. Mamy dowody!

Ciachoredaktorki wyznają kilka zasad, niektóre są dość głupie inne wyznajemy tylko w połowie, ale z pewnością nigdy nie wyprzemy się złożonych obietnic. A wczoraj obiecałyśmy, że skończymy z zachwycaniem się Nole i oddamy należny hołd Rafie. Nie musiałyście długo czekać. Jak tylko w nasze łapki wpadła pewna informacja, wiedziałyśmy co z nią zrobić.

W sporcie tak już jest, że jeśli dwóch wielkich zawodników gra w najlepszy finał w historii (a przecież grają go razem i obaj muszą się do tej najlepszości wznieść) to później i tak 90% zachwytów spada na zwycięzcę. Niesprawiedliwe. Na szczęście fani wiedzą swoje. Dlatego wszystkim wiernym w sukcesie i porażce fankom Rafy dedykujemy informację, jaką podali organizatorzy tegorocznego Australian Open.

Otóż okazało się, że podczas całego turniej użytkownicy Twittera wymienili między sobą 222 tysiące ćwierknięć o tenisistach. (My podejrzewamy, że było ich znacznie więcej, ale z oczywistych względów można było zliczyć tylko te odpowiednio oznaczone). Tak czy owak, z tych oficjalnych danych wynika, że absolutnie najpopularniejszym tenisistą pozostaje... RAFA! Nadal "zgromadził" 69,5 tysiąca ćwierknięć. Drugi był Roger Federer (48,4 tysięcy), a dopiero za nimi uplasował się Nole (45,9 tysięcy). Andy jak zwykle czwarty. Najpopularniejszą tenisistką okazała się Maria Szarapowa (dlaczego nas to zupełnie nie dziwi?), która zdobyła praktycznie tyle samo ćwierków co Andy (30 tys.).

Isiunia niestety nie znalazła się w zestawieniu, Twitter w Polsce jest chyba wciąż zbyt mało popularny.

Skoro Rafa wciąż króluje w sercach ciachoczytelniczek i mimo niezwykłego roku Novaka pozostaje najpopularniejszym (zdecydowanie!) tenisistą, chyba zasłużył na małą galerię na wyłączność?

ZOBACZCIE NAJLEPSZE ZDJĘCIA TRIUMFUJĄCEGO RAFY >>

Zobacz więcej na temat:

Podziel się

  • Ocena:

    • słabe
    • nic specjalnego
    • dobre
    • bardzo dobre
    • znakomite

    1 głos

Skomentuj:

Musisz się zalogować, by dodać komentarz. Jeśli nie posiadasz konta zarejestruj się.

Komentarze (32)

  • sovianka1

    Oceniono 2 razy 2

    odkąd pamiętam jestem za Rafą i nie mam zamiaru tego zmieniać. :*
    Vamos Rafa!

  • senorao.

    Oceniono 5 razy 5

    nareszcie ktoś zwrócił uwagę nie tylko na zwycięzcę :)
    Vamos Rafa !

  • nole1992

    Oceniono 6 razy -2

    No jasne że Rafa zasłużył na galerię na wyłączność, bo to co wyprawiał w finale AO zasługuje na uznanie :D
    Ale w moim sercu i tak na stałe zamieszkał Nole :P

  • moonlight_002

    Oceniono 5 razy 5

    Wreszcie jakieś poświęcenie uwagi Rafie, należało mu się:)

  • madziek67

    Oceniono 6 razy 6

    Rafa jest najlepszy! Taka szkoda , że przegrał, bo był już blisko.

  • gonia89

    Oceniono 5 razy 5

    Rafa dla mnie jest najlepszy i zawsze mu kibicuje:)

  • aianna

    Oceniono 6 razy 6

    Dla niego zaczełam oglądać tenisa.Rafa KRÓLEM!!!

  • lila00

    Oceniono 5 razy 5

    KOCHAM, KOCHAM, KOCHAM, KOCHAM, KOCHAM. Kocham każdy jego gest, uwielbiam jak cieszy się po zdobytym punkcie, jak się uśmiecha nieśmiało, jak jest skoncentrowany przed meczem. Ciężko będzie wytrzymać miesiąc bez niego...

  • messlove

    Oceniono 5 razy 5

    Nadal dla mnie zawsze najwspanialszy :D

  • kibicka

    Oceniono 5 razy 1

    Djiković - Djokoviciem, Nadal - Nadalem ale ja i tak kocham tylko Rogera Federera!!!

  • avada

    Oceniono 6 razy 6

    Mimo wszystko mam nadzieję, że kolejny artykuł będzie uplasowany w milszych okolicznościach :).
    Nie załamujmy się, Indian Wells będzie nasze :).
    Vamos, Rafael!

  • baja2

    Oceniono 5 razy 5

    Przykro mi jest że Rafa przegrał ;(

  • disaster.

    Oceniono 4 razy 2

    A komentator na Eurosporcie to cholera się nachwalić Djokovica nie mógł. Aż sobie po angielsku zaczęłam oglądać :) Ale brawo dla obu. W piątym secie szansa dla Rafy była ( 4:2 ) podobnie jak w pierwszym, jednak za drugim razem się nie udało.. :( Brawo Nadal, wielkie dzięki, że nie poddałeś się szybciej niż Murray. ;P

  • blackberry86

    Oceniono 5 razy 5

    Zawsze będę za nim:)Jest nieprawdopodobnie śliczny,uroczy,słodko się peszy i oczywiście jest fajnym człowiekiem;)Vamos Rafa!!

  • skmisia

    Oceniono 5 razy 5

    Od zawsze byłam ogromną fanką Rafy. A zaraz po nim uplasował się Federer. Zawsze gdy tych dwoje gra za sobą moje serce krwawi. Przegrana Nadala siedzi mi na żołądku od 3 dni i jak na razie ciągle tam siedzi. No nic. Żyje się dalej ^^

  • awa21

    Oceniono 5 razy 5

    Rafa jest prawdziwym zwycięzcą! On nigdy się nie poddaje:)

  • maewju

    Oceniono 5 razy 5

    Do tej pory muszę przyznać,że Roger był moim Nr.1 jeżeli chodzi o Tennis,ale teraz (szczegolnie po tym wspanialym finale!) to Rafa chyba wychodzi na prowadzenie :)

  • ditsik

    Oceniono 5 razy 5

    VAMOS W INDIAN WELLS! jak ja wytrzymam miesiąc bez Rafy? :(

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX