9 dowodów na to, że turniejowe piosenki piłkarskie MOGĄ BYĆ DOBRE

rybka, Lilla My
04.03.2012 13:54
A A A

A teraz droga młodzieży - piosenka, którą babcia śpiewała nam nad kołyską (true story) rozpamiętując dzielną kadrę Piechniczka i imitując miodowy tenor Bohdana Łazuki.

Bo, droga młodzieży - kiedyś, to były piosenki. Wsłuchajcie się tylko w te słowa! Już nie chodzi nam tylko o genialnę frazę "entliczek, pętliczek, co zrobi Piechniczek", ale, wow, kiedyś pisało się piosenki, które składały się z rymowanych (!) zdań podrzędnie złożonych! A pytanie "szampan czy nervosol" to przecież odwieczne i wiecznie aktualne pytanie każdego kibica...

Zobacz więcej na temat:

Komentarze (61)
Zaloguj się
 • avatar

  true_lysander

  Oceniono 15 razy 15

  "Ten film zawiera treść od partnera UMG. Nie jest on dostępny w Twoim kraju" - ACTA wita gości w Buszmeniolandii

 • avatar

  elisse.

  Oceniono 17 razy 13

  Rzeczywiście to są najlepsze z najlepszych piosenki. Też mi tu brakuje "wavin flag". I w ogóle zejdźmy trochę z Oceany. Szanowne ciachoredaktorki są teraz zachwycone Waka- waką. Jaka to świetna mundialowa piosenka! Extra! Ja tego nie przeczę, ale chyba próbują nam pokazać jaka to piosenka Oceany jest słaba w porównaniu do tych wszystkich. Szkoda, że przed mundialem zastanawiały się w ogóle czy to hit czy ... kit -> ciacha.net/ciacha/1,81833,7827919,Piosenka_Shakiry_na_Mundial___hit_czy_kit_.html A o samej piosence napisały, że mają "mieszane uczucia" i zastnawiały się czy " nie jest trochę senna". Heh, a dzisiaj tą samą piosenkę nazwały "radosnymi rytmami". Także uwielbiam Waka- wakę, ale nie stawiam krzyżyka na Endless summer...Trochę pokory :)

 • avatar
 • avatar

  nataliia13

  Oceniono 10 razy 10

  "Waka-Waka", "La Copa De La Vida", "Forca", "Tajemnica Mundialu" - według mnie z tej listy najlepsze, chcociaż reszta też super ;))
  brakowało mi tu jeszcze "Waving Flag", "Oh Africa" i "Feel the Rush" ;D

 • avatar

  carys

  Oceniono 8 razy 8

  Forca - moje pierwsze Euro ogladane od deski do deski, wspaniała Nelly i 19letni Cristiano - jak to było już dawno;(

 • avatar
 • avatar

  lara87

  Oceniono 6 razy 6

  Dodałabym jeszcze najlepszą wg mnie polską piosenkę czyli "Futbol" Maryli Rodowicz.
  Jest fajna, "żywa" melodia, są świetne i prawdziwe słowa (Czym jest futbol, futbol To każdy wie, każdy wie Każdy, kto wie, co znaczy to Zerwać się z miejsc, krzyknąć GOL!) i to wykonanie.
  Mogę jej słuchać w nieskończoność. To powinien być nasz hymn.
  A z Waszej listy najbardziej podoba mi sie "Forca". Pamiętam, że jak kończyło sie studio w TVP to pokazywali najlepsze fragmenty z danego meczu, a w tle leciała właśnie "Forca"

 • avatar

  kasik97

  Oceniono 7 razy 5

  A tak narzekałyśmy na "Endless Summer".... A jednak piosenka Oceany jest o niebo lepsza od Koko Euro Spoko...

 • avatar

  magi09

  Oceniono 5 razy 5

  Wszystkie są świetne i pomimo mojej wielkiej sympatii do Waka, waka uważam, że wcześniejsze piosenki były równie dobre, a może nawet lepsze ?
  Ricky Martin 1998 - aż chce mi się tańczyć.
  Were on the ball - leżę. (haha).
  Bohdan Łazuka i Mundial 1982 - świetne !
  Osobiście brakuje mi Celebrate the day (www.youtube.com/watch?v=Y1PUo0lpR18) przy którym ryczę jak dzieciak oraz pogodnego i wesołego Feel the Rush (www.youtube.com/watch?v=tNc20KUnsqA&feature=fvst) no i K'nnan - Wavin Flag. (www.youtube.com/watch?v=-DSiMX3fFRU&feature=related). Jak dla mnie waka waka jest dobre, ale wcale nie, nie zastąpione ;P

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX