27.10.2014 10:22
A A A
Bo i szlagier w Anglii, i kryzys Borussii, i świetne występy Polaków. Musimy o tym wszystkim pomówić.

ANDRES KUDACKI/AP

Zaczynamy oczywiście od El Clasico. Spodziewałyście się zwycięstwa Realu? Nawet wtedy, gdy już w 4. minucie gola strzelił Neymar?

I tak go później celebrował?

Barcelona's Neymar celebrates after scoring against Real Madrid during their Spanish first division "Clasico" soccer match at the Santiago Bernabeu stadium in Madrid October 25, 2014.     REUTERS/Sergio Perez (SPAIN  - Tags: SOCCER SPORT)   SLOWA KLUCZOWE: :rel:d:bm:LR1EAAP1CJTYPSERGIO PEREZ/REUTERS

Real nie zamierzał się jednak poddawać. Jeszcze przed przerwą piłkę ręką w polu karnym zagrał Gerard Pique, a jedenastkę na gola zamienił Cristiano Ronaldo:

Tak się później cieszył:

Real Madrid's Cristiano Ronaldo celebrates after scoring with a penalty kick against Barcelona during their Spanish first division "Clasico" soccer match at the Santiago Bernabeu stadium in Madrid October 25, 2014.        REUTERS/Sergio Perez (SPAIN  - Tags: SOCCER SPORT)   SLOWA KLUCZOWE: :rel:d:bm:LR1EAAP1CRBYXSERGIO PEREZ/REUTERS

To była pierwsza bramka stracona przez Barcelonę w tym sezonie Primera Division!

Minęło 5 minut drugiej połowy i Królewscy wyszli na prowadzenie. Za sprawą Pepe:

Czy Wy to widzicie?

Real Madrid's Pepe (R) hugs coach Carlo Ancelotti after scoring against Barcelona during their Spanish first division "Clasico" soccer match at the Santiago Bernabeu stadium in Madrid October 25, 2014.   REUTERS/Juan Medina (SPAIN  - Tags: SOCCER SPORT)   SLOWA KLUCZOWE: :rel:d:bm:LR1EAAP1C7CYGJUAN MEDINA/REUTERS

Po godzinie gry Real wygrywał już 3:1. Trafił Karim Benzema:

Przez ostatnie pół godziny wynik już się nie zmienił. Real, co tu dużo kryć, był tego dnia po prostu od Barcelony lepszy i teraz w tabeli traci do niej już tylko punkt.

Ale, halo, halo, Marcelo, gdzie ta ręka?

Real Madrid's Pepe (R) celebrates with teammates after scoring against Barcelona during their Spanish first division "Clasico" soccer match at the Santiago Bernabeu stadium in Madrid October 25, 2014.      REUTERS/Sergio Perez (SPAIN  - Tags: SOCCER SPORT)   SLOWA KLUCZOWE: :rel:d:bm:LR1EAAP1C4TYBSERGIO PEREZ/REUTERS

Nie oddamy Jamesa, nie oddamy! Koniec.

Musimy jeszcze odnotować, że - tak, jak w naszych konfrontacjach - Iker znów był starym, dobrym Ikerem i bronił nawet w takich sytuacjach:

A potem było świętowanie:

Un gran dia para festejar!! Celebrando el triunfo ante el eterno rival con @cruzolator , @saracarbonerooficial & @isabeljimenezt5

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Iker Casillas (@ikercasillasoficial) Wł. Paź 10, 2014 at 4:25 PDT

Dobra, wiemy, Iker miewał lepsze outfity, ale zwycięzców się nie sądzi.